0%

Lending Pro is now available in Turkish!

Sep 13, 2021 3 min read
News Article Banner Image

Lending Pro is now available in Turkish, and this language option can be enabled in the dropdown menu located in the footer.

We have increased the minimum value in USD for all offers created by Lending Pro from $50 to $150. We have also fixed an issue causing XEC token values to be calculated with a unit price of 1.

Lending Pro is a highly-customizable tool that utilizes automated technologies and advanced features to manage lending based on a user’s specifications and market conditions. For more, please visit our knowledge base article.

Important Notes

Lending Pro is strictly an order routing system that implements offers and extensions of funding on a user’s behalf in the peer-to-peer lending marketplace on Bitfinex. Lending Pro cannot evaluate a user’s personal investment criteria and circumstances. Nothing in this post is financial, investment or other advice. Nothing in this post is an offer to borrow or lend or the solicitation, recommendation or endorsement of any course of borrowing or lending. Any references in this post to returns are only hypothetical and not guaranteed.


📣
📣
Borç verme stratejilerini otomatikleştirmek için favori aracınız Lending Pro artık Türkçe!

Kullanıcılarımıza platformda gelişmiş bir deneyim sağlayan Lending Pro’ya yönelik birkaç güncellemeyi duyurmaktan mutluluk duyarız.

Lending Pro artık Türkçe, bu seçeneği aşağıda yer alan açılır menüden etkinleştirebilirsiniz.

Lending Pro tarafından oluşturulan tüm teklifler için USD cinsinden minimum değeri 50$’dan 150$’a çıkardık. Ayrıca XEC jeton değerlerinin 1 birim fiyatıyla hesaplanmasına neden olan bir sorunu da düzelttik.

Lending Pro, kullanıcının özelliklerine ve piyasa koşullarına göre borç vermeyi yönetmek için otomatik teknolojiler ve gelişmiş özellikler kullanan, son derece özelleştirilebilir bir araçtır. Daha fazlası için lütfen bilgi bankası makalemizi ziyaret edin.

Önemli bilgilendirme

Lending Pro, Bitfinex’teki eşler arası borç verme pazarında bir kullanıcı adına finansman tekliflerini ve uzantılarını uygulayan kesinlikle bir sipariş yönlendirme sistemidir. Lending Pro, bir kullanıcının kişisel yatırım kriterlerini ve koşullarını değerlendiremez. Bu gönderideki hiçbir şey finansal, yatırım veya başka bir tavsiye değildir. Bu gönderideki hiçbir şey borç alma veya borç verme teklifi veya herhangi bir borç alma veya borç verme yolunun talebi, tavsiyesi veya onayı değildir. Bu gönderide gösterilen kazançlar herhangi bir referans olarak gösterilemez yalnızca varsayımsaldır ve garanti edilmez.

The post appeared first on Bitfinex blog.

Popular news

How to Set Up and Use Trust Wallet for Binance Smart Chain
#Bitcoin#Bitcoins#Config+2 more tags

How to Set Up and Use Trust Wallet for Binance Smart Chain

Your Essential Guide To Binance Leveraged Tokens

Your Essential Guide To Binance Leveraged Tokens

How to Sell Your Bitcoin Into Cash on Binance (2021 Update)
#Subscriptions

How to Sell Your Bitcoin Into Cash on Binance (2021 Update)

What is Grid Trading? (A Crypto-Futures Guide)

What is Grid Trading? (A Crypto-Futures Guide)

Start trading with Cryptohopper for free!

Free to use - no credit card required

Let's get started
Cryptohopper appCryptohopper app
©2017 - 2022 Copyright by Cryptohopper™ - All rights reserved.